4 שיטות להצלחה בלימודים- הבלוג. סטודנט גרופ מועדון הטבות לסטודנטים

4 שיטות להצלחה בלימודים

4 שיטות להצלחה בלימודים- הבלוג. סטודנט גרופ מועדון הטבות לסטודנטים

4 שיטות להצלחה בלימודים

תתחילו לקרוא כי יש מצב שזה יעזור לכם בעתיד. התחלנו.

1.החדר הוא מראה לנפש

אם החדר מבולגן, סביר להניח שהמחשבות שלכם מבולגנות גם הן. סביבת עבודה מסודרת תשרה אווירה נעימה ותעזור לכם להתרכז במשימה שמולכם: להצליח לא לקרוא את אותה השורה שוב ושוב ואולי אפילו לסיים סיכום או שניים. אבל תעשו טובה ותישארו ללמוד על הכיסא, כולנו יודעים שברגע שעוברים "ללמוד קצת על המיטה כי נשבר לי כבר הגב" נרדמים לפני שמספיקים להגיד "ככה הרבה יותר נוח".

[/vc_column_text][/vc_column][/vc_row]

2.כולנו קצת הארי פוטר

בואו נדמיין שקיבלנו את המכתב להוגוורטס (שהיינו אמורים לקבל ובטח אבד בדואר ישראל בשלב מסוים, זה לא מצחיק ואני דורשת בירור מעמיק בנושא) ונבין אחת ולתמיד שלמילים שלנו יש כוח השפעה עצום. נגיד שהמבחן לא מפחיד בטירוף, הוא מאתגר. וזה לא שבא לכם למות אומייגאד נמאס לי, אתם פשוט צריכים לנוח לפני שתמשיכו. ואם נכשלתם אז זה לא פצצת-אטום-שהשמידה-את-היקום-וכולנו-הולכים-לאבדון, זאת הזדמנות לשפר במועד ב'. או ג'.

תבדקו אותי: תגידו לעצמכם מילים הורסות ומילים מחזקות ותבחנו את ההרגשה שלכם בכל פעם, מבטיחה שזה עובד.

ועוד טיפ קטן על חשבון הבית שאתם כנראה מכירים: fake it until you make it. תזייפו רגע חיוך. עכשיו עוד אחד. אם תתמידו תתחילו להרגיש שאתם באמת שמחים. אין בעד מה ותשמרו על הגוד ווייבס.

(ואם כבר דיברנו על זה תעשו לעצמכם טובה ותראו את השיחה הזאת בTED של אמי קאדי. אולי היא תעזור לכם.)

3. משנים את המצב הרגשי שלנו

נניח שהרגע התעוררתם  או חזרתם הביתה מהלימודים, כן? ואתם יודעים שיש לכם עכשיו זמן לשבת וללמוד אבל אתם בדיוק מבואסים/עייפים/עצובים/אולי נראה פרק בסדרה קודם/למי יש כוח עכשיו/וכו'. הסיכויים שבאמת תשבו ללמוד ותפיקו משהו מהשעות האלו שהוא לא רגשות אשם על זה שאתם לא באמת מצליחים להתרכז, הוא אפסי ויעלה לכם בהרבה עצבים. הסיבה היא שלפני כל אירוע שדורש מאיתנו קשב וריכוז לאורך זמן, אנו צריכים להעלות את רמות האדרנלין בגוף ולשנות את המצב הרגשי שלנו. תחשבו על ספורטאים לפני אימון, אם הם יתחילו להתאמן במצב הרגשי שאיתו הם הגיעו מהבית, רגועים מידי או מדוכדכים מידי, האימון יהיה פחות אפקטיבי. לכן הם מבצעים שיחת מוטיבציה, מלהיבים אחד את השני ואפילו בוחרים מוזיקה שעושה להם טוב. תתייחסו אל המוח שלכם כאל חדר כושר ואל הלימודים כאל הליכונים ומשקולות, תבחרו במודע לשנות את מצב הרוח שלכם ורק אז תוכלו להתאמן באמת.

4.להרכיב את גלגלי העזר

לא, לא התכוונתי פיזית על האופניים החשמליים שלכם למרות שאני אשמח לראות את זה קורה. לכל אחד מאיתנו יש גלגלי עזר והם משתנים מאדם לאדם: ריטלין ודומיו, שוקולד, מוזיקת רקע, למידה קבוצתית, למידה לבד, הפסקות תכופות, בלי הפסקות בכלל, ספורט לפני, ספורט באמצע, הבנתם אותי בקיצור. תעשו את זה, כל האמצעים כשרים. ניפגש במבחן התוצאה, רק אל תשכחו להתכונן. שמעתי שיש פה איזו כתבה שיכולה להכין אתכם היטב.