למה בכלל מגיע הטבות לסטודנטים?- הבלוג סטודנט גרופ מועדון הטבות לסטודנטים

למה בכלל מגיע הטבות לסטודנטים?

למה בכלל מגיע הטבות לסטודנטים?- הבלוג סטודנט גרופ מועדון הטבות לסטודנטים

למה בכלל מגיע הטבות לסטודנטים?

רובנו מקבלים את המצב הקיים, שבו עסקים רבים ברחבי הארץ נותנים הנחות והטבות לסטודנטים רק מעצם היותם סטודנטים, כמובן מאליו. רובנו אפילו נרים גבה בעסק שאינו מעניק הטבות לסטודנטים. אך האם מצב זה הוא באמת כורח המציאות? למה בכלל צריך לתת הטבות לסטודנטים? זאת בדיוק השאלה שהינו חייבים לענות לעצמנו בטרם יצאנו למסע בין עסקים רבים ברחבי הארץ להשגת ההטבות הטובות ביותר שניתן להשיג לסטודנטים.

אז למה מגיע הטבות לסטודנטים? בוא נתחיל מלמה לא.

  1. הבחירה ללמוד השכלה גבוהה היא בחירה אישית ואינה מחייבת אשר נועדה לקדם את הסטודנט באופן אישי. באותו הזמן שבחרנו ללמוד יכולנו לצאת לשוק העבודה ולעבוד במשרה מלאה. יתרה מזאת יתכן והרבה מאתנו בוחרים ללמוד נושאים שבכלל לא יקדמו אותנו בשוק העבודה העתידי ולכן "סתם מבזבזים זמן".
  2. סטודנטים יכולים לעבוד במהלך התואר. מי יותר ומי פחות אבל בוא נודה על האמת תמיד אפשר למצוא זמן לתת כמה שעות בעבודה במהלך הלימודים.

אתם לא באמת חושבים שאנחנו מאמינים לכל זה נכון?!

אנחנו מאמינים שהאינטרס החברתי בהענקת תמיכה לסטודנטים במהלך לימודי התואר הוא גדול. סקר רווחה שמבצעת התאחדות הסטודנטים הארצית מצא שב2016 סטודנט ממוצע הוציא בחודש 1,271 ₪ יותר מאשר הוא הכניס. זה אומר לסיים את השנה במינוס 15,252 ₪ ואת התואר (ניקח את המשך הממוצע של שלוש שנים) במינוס 45,756 ₪. וזה כאשר 83% מהסטודנטים עובדים במהלך שנת הלימודים, חלק רק בקיץ ובחופשים אך הרוב המוחלט במשך כל השנה. עם הנתונים האלה (שאינם חריגים ל2016) קשה להתווכח. אך האם לימודי השכלה גבוהה משרת רק את הסטודנט?

אנחנו מאמינים שלא! ישנו אינטרס חברתי מובהק לתמוך בחברה משכילה יותר, מכילה יותר, חושבת יותר. הסטודנטים של היום הם המנהיגים של המחר, הפוליטיקאים, המורים, אנשי העסקים. הם אלו שיובילו את הכלכלה והחברה בשנים הבאות. על כן אנו מאמינם שכלל החברה הישראלית על כל רבדיה צריכה לתת כתף ולתמוך בסטודנטים בשביל שיוכלו ללמוד בשקט ולהתפתח לרווחתם האישית אמנם אך גם לרווחת החברה כולה.

בזה אנחנו מאמינים ומכאן יצאנו לדרך. החזון שלנו הוא לגרום לעסקים לתמוך בסטודנטים שבתורם יתמכו בעסקים. אם יש דבר אחד שהבנו הוא שנדרשת הדדיות בנינו הסטודנטים לבין העסקים. גם ההטבה הכי פחות אטרקטיבית הינה בהרבה מן המקרים הטבה שגורמת לעסק להפסיד כסף על העסקה או לכל הפחות לא להרוויח. על כן רק אם נדע להתאגד ולפקוד את אותם עסקים אשר מבינים את החשיבות בתמיכה בסטודנטים נצליח לעזור גם לעצמנו ואולי להוריד, ולו בקצת, את המינוס החודשי.

אנחנו בסטודנט גרופ עובדים קשה מאד להשיג, לנו הסטודנטים, את ההטבות הטובות ביותר שניתן להשיג. אנחנו פועלים מתוך תפישה של לחפש את ההטבות במקומות שסטודנטים באמת צריכים ולא רק במקומות שאפשר. זה לא קל, אפילו קשה. אבל יחד אתכם ובעזרתכם נצליח.

שנת לימודים מוצלחת!